Jak zjistit jméno exekutora, který proti vám vede exekuci?

Do potíží s exekucí se můžete dostat velmi snadno. Zapomenete zaplatit pár set korunovou pokutu, a už máte problém. Mnohdy to ani nemusíte být vy, kdo dluží. Stávají se případy, kdy pronajmete byt, neprověříte si dostatečně nájemníka v exekuci, a vaše osobní věci v bytě jsou v ohrožení. Nebo si koupíte auto v exekuci, aniž byste o tom věděli. Pak musíte složitě dokazovat, co je váš majetek, a riskujete, že o něho přijdete.

 

Ať už stojíte na jedné či druhé straně barikády, určitě budete chtít znát podrobnosti, abyste danou věc mohli začít řešit. Mimo jiné tak bude ve vašem zájmu zjistit si jméno exekutora, který proti vám exekuci vede. Proč?

Znát jméno vašeho exekutora je důležité zejména z těchto důvodů:

  • Budete vědět, jaká je přesná velikost dlužné částky.
  • Získáte exekuční příkaz, podle kterého je možné zjistit, zda není exekuce protiprávní.

 

Tip: Pokud by vyšlo najevo, že je vaše exekuce vedena protiprávně, je možné tento proces zastavit. Jak to poznat jsme psali v článku Jak poznat protiprávní exekuci.

 

Abychom vám usnadnili boj s dluhy a dlužníky, máme pro vás podrobný návod, kde najít jméno vašeho exekutora tou nejjednodušší a nejlevnější cestou.

Jak zjistit z exekuce jméno a kontakt na vašeho exekutora:

1. Navštivte pobočku České pošty, jejíž součástí je Czech point. Využít můžete i městských úřadů, které tuto službu taky nabízejí. Zde vám na požádání mohou vydat výpis z Centrální evidence exekucí, dle kterého zjistíte, jaké exekuce jsou proti vám vedené. Připravte se však, že budete muset za službu zaplatit. Jedna stránka výpisu vás vyjde na 50 Kč. Pokud máte exekucí vícero, logicky se částka bude navyšovat.

2.V dokumentech často narazíte na celé jméno daného exekutora, včetně telefonního čísla, přes které ho můžete kontaktovat.

3. Pokud ve výpisu jméno nenajdete, určitě z něho vyčtete alespoň spisové značky daného exekutora, které se skládají z písmen a čísel. Abyste zjistili jméno, budou pro vás zásadní tři čísla před písmeny EX. Pod daným trojčíslím se skrývá tzv. evidenční číslo exekutora, dle kterých na stránkách Exekutorské komory (www.ekcr.cz) vyhledáte jméno a kontaktní informace.

 

Zjistit informace lze i na internetu

Samozřejmě existuje také možnost vyhledat si informace v rejstříku na internetu, kde mimojiné můžete najít  i registr dlužníků exekuce v Centrální evidenci exekucí. V současné době však není možné dohledávat data o dlužnících v exekuci zdarma v nějaké volně přístupné databázi. Každé hledání stojí peníze.

 

Pokud si vyberete pohodlnější cestu a budete chtít hledat na webových stránkách, musíte nejprve zaplatit 120 Kč za přihlášení do databáze Exekutorské komory. Každé další hledání vás vyjde na 60 Kč. Navíc budete muset tento poplatek platit několikrát – při vyhledání jména vám totiž vyběhne celý seznam lidí v exekuci vámi zadaného jména. Pokud si budete chtít rozkliknout info o konkrétní exekuci, platíte znovu. V případě, že je exekucí více, zaplatíte za každou takovou položku.

 

Pokud neznáte jméno vašeho exekutora, ale jste schopni vybavit si ho alespoň částečně, můžete své štěstí zkusit zde: https://ekcr.cz/seznam-exekutoru.php. Do vyhledávacího políčka lze zadat jen část jména, přičemž se vám vyhledají všechny kontakty obsahující hledané spojení písmen, a to včetně telefonního čísla či e-mailu. Tento seznam exekutorů dle jména je zdarma.

 

V České republice existuje více různých registrů dlužníku, doporučujeme ale údaje vyhledávat pouze na oficiálních stránkách, na kterých máte jistotu ověřených informací.

 

Tip: Využít pomoci zdarma můžete každoročně v listopadu u příležitosti akce Den bez dluhů, během kterého se konají bezplatné konzultace s odborníky na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR napříč celou republikou.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám. Pokud chcete, abychom vám zavolali do pár minut a pomohli vám zdarma s řešením vaší situace, nechejte nám na sebe kontakt.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vám také pomoci

Uncategorized @cs

Exekuce a koronavirus

Od dubna roku 2020 trvá pandemie koronaviru, která významně zasáhla do života nás všech. Mimo zdravotní rizika přinesla také výrazné ekonomické ztráty. Množství lidí přišlo

Uncategorized @cs

Exekuce na plat

Do finanční tísně se člověk může dostat velmi snadno a rychle. Stačí k tomu přecenit své finanční možnosti a vzít si půjčku, kterou nejste schopni