Reálné příběhy klientů společnosti MAN CREDIT s.r.o.

Přečtěte si reálné příběhy našich klientů, kterým jsme pomohli řešit finanční situaci. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou uvedeny celá jména klientů.

Již jsme pomohli
více jak 500 klientům

pan Miloš, 59 let, Praha

Konsolidace (sloučení půjček)

Pan Miloš čerpal nebankovní podnikatelský úvěr ve výši 1 900 000 korun se zástavou svého bytu v Praze v hodnotě 4 500 000 korun. Nebankovní společnost chtěla na základě svých podmínek dokládat po celou dobu trvání úvěru nesmyslné věci jako například revize kotle, doklad o zaplacení daně, daňové přiznání apod. Pan Miloš po určitém čase trvání úvěru zapomněl jeden z těchto zbytečných dokumentů doložit a společnost mu téměř dvojnásobně navýšila měsíční splátku. Pan Miloš si na základě toho smluvil několik mikropůjček. Ty následně nezvládal splácet, spadl do dluhové pasti a postupně se dostal až do několika exekucí.

Poté, co se na nás pan Miloš obrátil, jsme jeho případ prozkoumali, vše jsme vyčíslili a začali komunikovat s exekutory. Klientovi jsme zařídili vyplacení ze všech exekucí a jeho dluhy jsme zkonsolidovali do jedné půjčky s jednou splátkou. Po dvou letech od vyřešení tohoto problému, pomůžeme panu Milošovi s domluvením běžného financování v bance.

Jiří – Nymburk

Výkup nemovitosti a následný pronájem s právem na odkupu zpět

Pan Jiří potřeboval nutně peníze, které potřeboval pro své podnikání na řešení složité situace v rodině. Vzhledem k akutnosti situace si vzal skutečně nevýhodnou půjčku spojenou se zástavou nemovitosti. Smluvní dokumentaci k této půjčce nedostal od firmy dopředu a pod tlakem podepsal dvaceti stránkový elaborát, na jehož přečtení měl zhruba čtvrt hodiny. Při čtení tak přehlédl několik podstatných podmínek, které následně nesplnil. Za nějaký čas mu firma úvěr zesplatnila a požadoval o 900 000 korun víc než mu původně půjčovala.

Po spojení s panem Jiřím jsme případ předali i našemu advokátovi, s jehož pomocí jsme splátku snížili na polovinu. Následně jsme zařídili vyplacení dluhu pana Jiřího. Pan Jiří svou nemovitost prodal, následně si nemovitost pronajal s právem na odkoupení zpět. Nemusel se nikam stěhovat, podepsal dlouhodobou nájemní smlouvu s měsíčním nájemným pouhých 12 000 korun a půjčkou 2 000 000 korun s ročním úrokem 5,5 %. Za necelé tři roky se pak dceři pana Jiřího podařilo vyřídit hypoteční úvěr od banky a nemovitost odkoupila zpět do rodinného vlastnictví.

pan Petr, 59 let - Praha

Žaloba a soudní proces na ochranu klienta

Pan Petr z Českého Brodu si od nebankovní společnosti vypůjčil 600 000 korun na nutnou rekonstrukci domu, který měl pro podnikání. Nějakou dobu od začátku čerpání půjčky pozdě doložil vinkulaci (pojištění) a o několik měsíců později se o čtyři dny opozdil se splátkou. Nejmenovaná společnost mu úvěr zesplatnila a požadovala 1 900 000 korun. Pan Petr nás našel díky internetové reklamě a zavolal nám deset dní před dražbou jeho nemovitosti. Na základě plné moci jsme věřitele zkontaktoval a vyjednali snížení dluhu na 1 400 000. Dlužnou částku jsme vyplatili za lepší úrok s nižší splátkou.

Tímto ale Petrův příběh neskončil. Jeho případ jsme předali advokátní kanceláři, se kterou spolupracujeme. Právník nastudoval smluvní dokumentaci a na základě zjištěných informací začal pana Petra zastupovat a společnost zažaloval. Po celou dobu sporu klient svému zástupci nic neplatí, na základě smlouvy náleží odměna právníkovi až jako podíl z vymožené částky, tedy v momentě, kdy klient získá své peníze zpět. To se v tomto případě podařilo a pan Petr dostal nazpět 600 000 korun. Z původně vymáhané částky 1 900 000 tedy nakonec pan Petr zaplatil 800 000 korun.

Manželé Milada a František – Jeseník

Vymazání záznamu z bankovních i nebankovních registrů

Paní Milada s panem Františkem začali podnikat a nabrali si velké množství malých půjček. Ze začátku je zvládali splácet, ale časem výše splátek a ročník úroky byly velmi vysoké. V bance získat úvěr nemohli, jelikož již měli záznamy v registrech dlužníků. Manželům jsme pomohli překlenout potřebné období, uklidnit situaci a vyřídili jsme jim půjčku na čtyři měsíce bez splátky, až následně začali splácet. Manželé se zbavili všech malých půjček, časem se podařilo vymazat záznamy z registrů dlužníků a mohli být refinancováni bankou.

Marcela – 39, Děčín

Podnikatelský úvěr bez měsíční splátky

Paní Marcela chtěla rozjet vlastní podnikání a co nejrychleji na něj potřebovala sehnat čtyři miliony. Bohužel neměla daňové přiznání, firma byla nová, a tak jí banka odmítla poskytnout požadovaný úvěr. Proto se rozhodla obrátit na nás. Paní Marcele jsme zařídili podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti na dva roky. Díky tomu, že její nemovitost měla dostatečnou hodnotu, vyjednali jsme čtyř milionový úvěr bez měsíční splátky. Za necelý rok už klientka podala daňové přiznání a mohla jít do banky. Té nyní paní Marcela půjčku splácí a podnikání jí šlape jako hodinky.

Dijana, 43 let, Uhříněves

Konsolidace dluhů, sloučení 26 exekucí

Paní Dijana se do finančních problémů při podnikání dostala kvůli vážné nemoci, která ji znemožnila vydělávat peníze. Svou situaci řešila zastavením nemovitosti a několika půjčkami s vysokými úroky a splátkami. Postupně jí ale peníze nestačily ani na zaplacení energií a přišlo 26 různých exekucí. Situace byla pro paní Dijanu skutečně kritická, exekutoři ji neustále bombardovali telefonáty, někteří stávali přímo před domem, který se ma zanedlouho dražit.

Paní Dijana se na nás obrátila a svěřila nám plné moci, abychom její situaci vyřešili. S exekutory jsme začali okamžitě komunikovat, čímž přestal jejich nátlak na klientku. Vše jsme vyčíslili a zařídili zaplacení exekucí. Paní Dijana tak nyní splácí jedinou půjčku s nízkou splátkou a výhodným úrokem 7,49 % ročně. Po čtyřech letech bude mít čisté bankovní registry a bude možné vyřídit bankovní úvěr s úrokem ještě nižším.

Filip, 31 let, Praha

1.500.000,- expres na účtě do 48hodin

Pan Filip potřeboval 1 500 000 korun na vyřešení svých akutních problémů v podnikání. Jeho hlavním požadavkem byla rychlost řešení situace. Potřebné peníze jsme pro něj dokázali zajistit do 48 hodin od prvního telefonátu a on tak získal čas na vyřešení celé situace a vyřízení půjčky od banky.

Manželé Jana a Ondřej

Podání žaloby na výši vyčíslení

Manželé Jana s Ondřejem nás požádali o právní pomoc při řešení jejich problémů s firmou, která jim půjčila peníze. Od té si před třemi roky půjčili 1 200 000 korun a splácet měli dvacet let. Přestože celé tři roky dluh řádně spláceli, firma od nich požadovala 2 100 000 korun. Kompletní dokumentaci tohoto případu jsme předali našemu spolupracujícímu advokátovi. Ten situaci posoudil a rozhodl se Janě s Ondřejem pomoct, což se povedlo. Firmě pohrozil žalobou, ve které upozorňoval na to, že postupovala proti zákonu. Stačilo několik dopisů a výše částky k vyplacení se snížila na 1 450 000 korun. Mezitím jsme manželům vyřídili americkou hypotéku, pomocí které nesolidní firmu vyplatili. Dnes mají úvěr u banky, splácí 8 700 korun měsíčně a roční úrok je 4,2 %.