Jak získat ztracenou úvěrovou smlouvu?

Exekuce může potkat každého. Je však ale možné, že ta vaše je vedena protiprávně, a může tak být rozhodnuto o jejím zastavení. Díky tomu můžete značně ulevit vaší finanční situaci a dohodnout se na splácení dluhu jiným způsobem. Abyste to ale zjistili a mohli exekuci zastavit, potřebujete k tomu patřičné dokumenty – exekuční příkaz a někdy také úvěrovou smlouvu.

O tom, jak poznat protiprávní exekuci jsme se podrobně zmiňovali v tomto článku. Připravili jsme pro vás také podrobný návod, jak získat exekuční příkaz, na základě kterého lze zjistit, zda může být exekuce zastavena. U některých společností však exekuční příkaz nestačí, a je potřeba mít v ruce i úvěrovou smlouvu. Teprve po jejím přezkoumání lze vynést konečný verdikt.

Dnes si povíme, co dělat v případě, že se vám úvěrovou smlouvu povedlo ztratit. Není to nic výjimečného v době, kdy se v domácnosti potýkáte se spoustou papírových dokumentů a do toho se třeba musíte stěhovat. Vaše původní úvěrová smlouva může být součástí rozhodčího spisu, který bývá uložený na soudě a do kterého máte právo nahlédnout.

Opětovné získání úvěrové smlouvy ze soudního spisu krok za krokem

Nejdříve je potřeba získat exekuční příkaz nebo některý jiný dopis od vašeho exekutora. Z těchto dokumentů zjistíte, z jakého důvodu vám byla exekuce nařízena. Jak příkaz získat najdete  zde.

Už z úvodní části exekučního příkazu se dozvíte jméno rozhodce, který se zabýval vaším případem.

Na těchto webových stránkách můžete vyhledat jméno a adresu daného rozhodce, která s největší pravděpodobností bude odpovídat adrese, na které rozhodce váš případ řešil.

Daná adresa vám napoví, pod který okresní soud celý exekuční případ spadá. V případě, že bude rozhodčí adresa na území olomouckého kraje, budete dokument uložený na Okresním soudu v Olomouci apod.

Když víte, který soud váš spis má, musíte se objednat na návštěvu. To lze provést emailem nebo telefonicky. Když získáte potvrzení data a času vaší návštěvy, můžete vyrazit.

Ze spisu získáte znění úvěrové smlouvy a další důležité informace, které můžete nechat přezkoumat odborníky. Existuje šance, že vaše exekuce bude zastavena.

 

Co si s sebou na okresní soud vzít?

  • Občanský průkaz
  • Mobilní telefon či fotoaparát, se kterým si jednoduše vyfotíte vše potřebné.

Co všechno je nutné zdokumentovat?


Až se na podatelně prokážete občanským průkazem a bude vám předložen soudní spis k nahlédnutí, pokuste se nafotit celý dokument co nejlépe. Důležitá je hlavně:

  • úvěrová smlouva, 
  • obchodní podmínky, 
  • nejrůznější dodatky ke smlouvám, 
  • rozhodčí smlouva,
  • rozhodčí nález. 

 

Jakmile budete informace mít, obraťte se na některou společnost, která se zabývá zkoumáním exekucí a pomůže vám s dalším postupem.

 

Dobrá rada: Pokud bydlíte daleko a je pro vás komplikované okresní soud navštívit osobně, můžete zkusit oslovit odborníky společností, které se zabývají pomocí lidem v exekuci. Ti jsou schopni provést návštěvu za vás v rámci hromadného focení spisů, které jednou za čas provádějí.

Nevíte si rady? Zanechte nám na sebe telefonní kontakt a my se vám během pár minut ozveme. Rádi vám pomůžeme vyřešit jakékoliv finanční potíže.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vám také pomoci

Uncategorized @cs

Exekuce a koronavirus

Od dubna roku 2020 trvá pandemie koronaviru, která významně zasáhla do života nás všech. Mimo zdravotní rizika přinesla také výrazné ekonomické ztráty. Množství lidí přišlo

Uncategorized @cs

Exekuce na plat

Do finanční tísně se člověk může dostat velmi snadno a rychle. Stačí k tomu přecenit své finanční možnosti a vzít si půjčku, kterou nejste schopni