Proč je nebankovní půjčka výhodná

Pokud se potýkáte s nečekanými výdaji jako je třeba nedoplatek za energie, nutnost nákupu nového spotřebiče nebo oprava domu, a na účtu zrovna nemáte peníze nazbyt, nejspíš budete potřebovat vypůjčit peníze. V případě, že nemáte v okolí nikoho ochotného, zbývá vám využít půjčku v bance nebo od nebankovního poskytovatele. Nebankovní půjčky jsou čím dál oblíbenější, a to zejména díky snadnému a rychlému procesu a bez nutnosti byrokracie.

Co je nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka představuje půjčku poskytnutou jiným subjektem, než je banka. Jejich hlavními výhodami jsou méně přísné podmínky, a také většinou není potřeba dokládat poskytovateli čistý výpis z rejstříku dlužníků nebo výši vašich příjmů. Nevýhodou jsou pak vyšší úroky.

5 důvodů, proč jsou nebankovní půjčky tak oblíbené

  • Snadné vyřízení nebankovní půjčky online

I v dnešní době stále většina bank odmítá sjednání půjček bezkontaktně. Musíte se většinou dostavit na pobočku, kde si vyjednáváte podmínky osobně. Kouzlo nebankovních půjček spočívá i v jejich jednoduchém získání, kdy nikam chodit nemusíte a vše si vyřídíte jednoduše z pohodlí vašeho domova, přes počítač nebo mobilní telefon.

 

Pro co nejlepší podmínky vám doporučujeme využít nezávislých srovnávačů a kalkulaček půjček, které najdete na internetu. Do nich stačí zadat pro vás důležité parametry – kolik potřebujete půjčit a s jakou splatností, a získáte bohatý výpis výhodných půjček. Důležité je pohlídat si hlavně výši úroku, a také hodnotu RPSN, která vám odhalí podstatné informace. RPSN věnujeme samostatný článek, který si můžete přečíst zde.

 

Jakmile budete mít svou půjčku vybranou, jednoduše ji sjednáte pomocí online formuláře, kde vyplníte požadované informace. Během pár minut máte hotovo.

  • Benevolentní podmínky

Někdy se člověku život zkomplikuje, a tak není schopen dodržet, co slíbil. Pokud jste v minulosti měli problém se splácením úvěru, bude pod vaším jménem v registru dlužníků černý puntík. To je bohužel u většiny bank stopka pro případnou půjčku. Nebankovní poskytovatelé však výpis z rejstříku většinou vůbec nevyžadují, a získat půjčku od nich tak pro vás bude jednodušší. Zařídit si tak můžete nebankovní půjčky bez registru.

  • Rychlé vyřízení

Situace si žádá finance rychle? V případě nebankovních půjček je vaše žádost a poskytnutí finančních prostředků velmi rychlé díky automatickému schvalovacímu systému. Banky jednotlivé žádosti posuzují individuálně, takže celý proces trvá déle. Pokud vám nebankovní poskytovatel žádost schválí, peníze budete mít na účtu často už do 24 hodin. V případě, že peníze potřebujete v hotovosti, můžete tak mnohdy učinit na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách. Není tedy třeba posílat je na účet a můžete si sjednat tzv. hotovostní půjčku.

 

  1. Vypůjčit si můžete i nižší částku

Pokud si sjednáte úvěr u banky, vždy se jedná o větší finanční částku. Nebankovní společnosti oproti tomu umožňují zapůjčit i velmi nízkou částku, například i v rámci několika stokorun. Čím nižší však částka bude, tím vyšší úroky očekávejte. Pokud ale potřebujete nutně pokrýt menší výdaj a nemáte si od koho peníze půjčit, může tato možnost představovat jednoduché řešení.

  • Splátkové prázdniny

Když se vám splácení půjčky zkomplikuje a vy tušíte finanční problémy, měli byste okamžitě společnost kontaktovat a informovat ji o situaci. Spousta z nich vám vyjde vstříc a nabídne vám odklad vaší splátky. Některé to provádí zdarma, jiné vyžadují jednorázový poplatek. Pozor si ale dávejte v případě, že chcete odklad opakovat – hrozí vám, že vaše úroky neúměrně narostou. Proto této možnosti využívejte jen výjimečně.

Nebankovní půjčka zdarma a ihned

V případě, že jste se ocitli bez příjmů a potřebujete co nejdříve uhradit nečekané výdaje, může znít nabídka první nebankovní půjčky zdarma velmi lákavě. Co to znamená? Většinou například možnost půjčit si peníze, které do 30 dnů vrátíte bez úroků nebo poplatků. Dávejte si ale pozor na podmínky. Bývají zde velmi vysoké pokuty při nesplacení v termínu, omezená je jak délka splácení, tak výše půjčky, a jedná se pouze o první půjčku.

Pozor na dluhovou past

Velkým finančním průšvihem, kterému spousta lidí čelí, je hrazení půjčky další půjčkou. S každou další půjčkou jdou ruku v ruce úroky a další poplatky, které vám výslednou částku výrazně navýší.

 

Často si lidé vezmou větší půjčku, než skutečně potřebují. Jsou naučení, že banka je spolehlivý poskytovatel, a zamíří pro ni tam. Bohužel ale banka neposkytuje úvěr na pár tisíc korun, lidé jsou tak nuceni půjčit si mnohem víc, a následně se dostanou do problémů. Nebankovní půjčky proto mohou být skutečně výhodnější, protože mimojiné zamezí zbytečnému a dlouhodobému zadlužování.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vám také pomoci

Uncategorized @cs

Exekuce a koronavirus

Od dubna roku 2020 trvá pandemie koronaviru, která významně zasáhla do života nás všech. Mimo zdravotní rizika přinesla také výrazné ekonomické ztráty. Množství lidí přišlo

Uncategorized @cs

Exekuce na plat

Do finanční tísně se člověk může dostat velmi snadno a rychle. Stačí k tomu přecenit své finanční možnosti a vzít si půjčku, kterou nejste schopni