Kolik stojí zastavení exekuce?

V případě, že jste se dostali do problémů s exekucí a následně se ukázalo, že vaši exekuci je možné zastavit, bude vás určitě zajímat, co to bude stát a kdo bude platit.

 

Samotné přezkoumání exekuce probíhá zcela bez závazků a je zdarma. Můžete využít služeb některé společnosti, která se tímto zabývá, nebo se lze obrátit na nějakého advokáta, kterého máte například v blízkosti bydliště.

 

Rádi vám s vyhodnocením vaší exekuce pomůžeme. Můžete nás kontaktovat prostřednictvím nezávazné žádosti na našich webových stránkách a my se vám obratem ozveme. Pamatujte na to, že pro vyhodnocení exekuce je třeba mít exekuční příkaz nebo jiný dokument, na jehož základě byla exekuce vystavena. Pokud se vám dokument někam zatoulal, můžete ho samozřejmě znovu získat. Jak to provést jsme podrobně popsali v článku Co dělat, když k exekuci nemám žádné podklady.

Kdo platí zastavení exekuce?

K návrhu na zastavení exekuce se váže ještě náhrada nákladů soudního řízení. To jsou peníze, které musí úvěrová společnost nebo banka zaplatit navíc za to, že jste k zastavení protiprávní exekuci potřebovali využít advokáta. Zjednodušeně, poplatky za vašeho advokáta zaplatí protistrana.

 

Shrňme si v bodech, kolik stojí zrušení exekuce:

  1. Vyhodnocení vaší exekuce je zdarma a probíhá nezávazně.
  2. Pokud se zjistí, že je exekuce protiprávní a lze ji tedy zastavit, peníze za vašeho advokáta, který vám se zastavením bude pomáhat, zaplatí úvěrová společnost.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vám také pomoci

Uncategorized @cs

Exekuce a koronavirus

Od dubna roku 2020 trvá pandemie koronaviru, která významně zasáhla do života nás všech. Mimo zdravotní rizika přinesla také výrazné ekonomické ztráty. Množství lidí přišlo

Uncategorized @cs

Exekuce na plat

Do finanční tísně se člověk může dostat velmi snadno a rychle. Stačí k tomu přecenit své finanční možnosti a vzít si půjčku, kterou nejste schopni