Co dělat po zastavení exekuce?

Usmálo se na vás štěstí v neštěstí a zjistili jste, že vaši exekuci lze zastavit? To je skvělá zpráva, protože se díky tomu zbavíte výdajů navíc. Zastavením exekuce sice váš dluh nezaniká, ale k zaplacení vám zůstane pouze skutečná dlužná částka, která není navýšená o odměny exekutorovi, soudní výdaje a poplatky za rozhodce.

 

Zastavení exekuce lze chápat hlavně jako možnost, jak se snadněji zbavit svých dluhů a žít opět beze strachu a plnohodnotně.

Postavte se svým dluhům

Pokud se vám podařilo dosáhnout zastavení exekuce, využijte šance a zbavte se nadobro svých finančních problémů. Usnadní vám to tyto skutečnosti:

  • Snížíte svůj dluh

Přestože jste se zbavili exekuce, neznamená to, že váš dluh zanikne. Celková částka se ale může zmenšit až o polovinu, protože se z ní odečtou výdaje za exekutora, advokáty či rozhodce. Velká část dluhu, kterou představují přemrštěné pokuty a úroky navíc může být soudně nevymahatelná. Může se dokonce stát, že váš dluh bude protiprávní v celém svém rozsahu. Další možností je částečné nebo kompletní promlčení dluhu. V tomto případě byste byli od placení zcela oproštěni. Váš dluh se může snížit také tím, že vám budou vráceny peníze, které jste uhradili na náklady exekutora. 

 

Ve všech těchto případech svým finančním problémům velmi ulehčíte, proto toho využijte a konejte.

  • Otevírají se vám nové možnosti řešení finanční situace

Když se vám povede vyváznout z exekuce, můžete se domluvit na splátkovém kalendáři přímo s věřitelem. V případě, že váš dluh klesl, nabízí se možnost využít oddlužení – insolvenci. U insolvence je totiž důležité být schopen splatit alespoň 30 % z dluhu v průběhu 5 let, což u vysokých dluhů většinou nepřipadá v úvahu.

 

V případě, že bylo při exekuci vymožen daleko větší finanční obnos, než přestavovala původní dlužná částka včetně úroků, měl by vám exekutor tyto peníze vrátit. Bohužel se setkáváme se situacemi, kdy exekutor nejeví přílišnou ochotu zabavené peníze vrátit. Pak je třeba obrátit se na finanční poradce a problém dál řešit.

Máte podezření, že by vaše exekuce mohla být protiprávní? Obraťte se na nás. Pokud nám zanecháte v příslušné kolonce na stránkách svoje telefonní číslo, rádi vás budeme zdarma kontaktovat a pomůžeme vám s řešením vašich problémů.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vám také pomoci

Uncategorized @cs

Exekuce a koronavirus

Od dubna roku 2020 trvá pandemie koronaviru, která významně zasáhla do života nás všech. Mimo zdravotní rizika přinesla také výrazné ekonomické ztráty. Množství lidí přišlo

Uncategorized @cs

Exekuce na plat

Do finanční tísně se člověk může dostat velmi snadno a rychle. Stačí k tomu přecenit své finanční možnosti a vzít si půjčku, kterou nejste schopni