Pan Miloš čerpal nebankovní úvěr ve výši 1 900 000 korun se zástavou svého bytu v Praze v hodnotě 4 500 000 korun. Nebankovní společnost chtěla na základě svých podmínek dokládat po celou dobu trvání úvěru nesmyslné věci jako například revize kotle, doklad o zaplacení daně, daňové přiznání apod. Pan Miloš po určitém čase trvání úvěru zapomněl jeden z těchto zbytečných dokumentů doložit a společnost mu téměř dvojnásobně navýšila měsíční splátku. Pan Miloš si na základě toho smluvil několik mikropůjček. Ty následně nezvládal splácet, spadl do dluhové pasti a postupně se dostal až do několika exekucí.
Poté, co se na nás pan Miloš obrátil, jsme jeho případ prozkoumali, vše jsme vyčíslili a začali komunikovat s exekutory. Klientovi jsme zařídili vyplacení ze všech exekucí a jeho dluhy jsme zkonsolidovali do jedné půjčky s jednou splátkou. Po dvou letech od tohoto vyřešení problému pomůžeme panu Milošovi s domluvením hypotečního úvěru u banky.
Pan Jiří potřeboval nutně peníze na léčbu svého nemocného syna. Vzhledem k akutnosti situace si vzal skutečně nevýhodnou půjčku spojenou se zástavou nemovitosti.Smluvní dokumentaci k této půjčce nedostal od firmy dopředu a pod tlakem podepsal dvacetistránkový elaborát, na jehož přečtení měl zhruba čtvrt hodiny. Při čtení tak přehlédl několik podstatných podmínek, které následně nesplnil. Za nějaký čas mu firma úvěr zesplatnila a požadoval o 900 000 korun víc než mu původně půjčovala.
Po spojení s panem Jiřím jsme případ předali i našemu advokátovi, s jehož pomocí jsme splátku snížili na polovinu. Následně jsme zařídili vyplacení Jiřího dluhu. Pan Jiří svou nemovitost prodal formou zpětného leasingu – tedy za 78 % tržní hodnoty s možností odkupu zpět po dobu dalších deseti let. Navíc se nikam nemusel stěhovat, podepsal dlouhodobou nájemní smlouvu s měsíčním nájemným pouhých 12 000 korun a půjčkou 2 000 000 korun s ročním úrokem 5,5 %. Za necelé tři roky se pak dceři pana Jiřího podařilo vyřídit hypoteční úvěr od banky a nemovitost odkoupila zpět do rodinného vlastnictví.
Pan Petr z Českého Brodu si od nebankovní společnosti vypůjčil 600 000 korun na nutnou rekonstrukci domu. Nějakou dobu od začátku čerpání půjčky pozdě doložil vinkulaci (pojištění) a o několik měsíců později se o čtyři dny opozdil se splátkou. Nejmenovaná společnost mu úvěr zesplatnila a požadovala 1 900 000 korun. Pan Petr nás našel díky internetové reklamě a zavolal nám deset dní před dražbou jeho nemovitosti. Na základě plné moci jsme věřitele zkontaktoval a vyjednali snížení dluhu na 1 400 000. Dlužnou částku jsme vyplatili za lepší úrok s nižší splátkou.
Tímto ale Petrův příběh neskončil. Jeho případ jsme předali advokátní kanceláři, se kterou spolupracujeme. Právník nastudoval smluvní dokumentaci a na základě zjištěných informací začal pana Petra zastupovat a společnost zažaloval. Po celou dobu sporu klient svému zástupci nic neplatí, na základě smlouvy náleží odměna právníkovi až jako podíl z vymožené částky, tedy v momentě, kdy klient získá své peníze zpět. To se v tomto případě podařilo a pan Petr dostal nazpět 600 000 korun. Z původně vymáhané částky 1 900 000 tedy nakonec pan Petr zaplatil 800 000.
Paní Milada s panem Františkem měli velké množství malých půjček. Zvládali je splácet, výše splátek a ročník úroky ale byly velmi vysoké. V bance získat úvěr nemohli právě kvůli velkému množství mikropůjček a dalších úvěrů. Manželům jsme vyřídili půjčku na čtyři měsíce bez splátky, tak aby si mohli vyčistit své registry. Manželé se zbavili všech malých půjček, vyčistili registry a mohli jít do banky vyřídit si nejlevnější a nejbezpečnější produkt